Profile

zanyar golzar

Contact Details

Bio

منطقه باستانی هیراپولیس - پاموکاله

هیراپولیس و پاموکاله ازجاذبه های دیدنی  تور ازمیر هستند که با تاریخی هزاران ساله مورد استقبال گردشگران قرار گرفته و روزانه جمعیت زیادی راهی بازدید از آن می شوند . و اغلب مردم محلی و توریست ‌ها این مکان را با نام پاموکاله می ‌شناسند و نام هیراپولیس کمتر آشناست .

هیراپولیس ، نام  شهری باستانی است که هزاران سال پیش در کناره‌ رود لایکوس پدید آمد و به‌ خاطر داشتن بهارهای  زیبا مشهور بود . وجود چشمه های آب گرم کربنات‌دار به شهرت این منطقه افزوده و بازدید از  آثار تاریخی ارزشمند که یادگار تمدن رومیان بخش جذاب این سفر خواهد بود . این چشمه های آب گرم دارای املاح غنی است و قدمت آن به پیش از میلاد مسیح باز می گردد .  این منطقه باستانی در طول تاریخ در اثر وقوع زمین ‌لرزه‌ای مهیب ویران شد و در اثر کاوش های باستان شناسان از دل خاک بیرون کشیده شد .

به گزارش سفر باتو ، شهر باستانی هیراپولیس ، توسط امپراطوری روم شرقی بنیان گذاری گردید و بقایای به جا مانده از آن را میتوان در بالای قلعه‌ سفید که در فاصله‌ بیست کیلومتری از تپه‌های شهر دنیزلی قرار دارد ،  مشاهده نمود .

موزه ملی هرمیتاژ و قصر زمستانی سنت پترزبورگ

گشت و گذار در شهر سن پترزبورگ در تور روسیه  با بازدید از موزه ملی هرمیتاژ که در داخل قصر باشکوه زمستانی قرار دارد ، آغاز می شود . این موزه یکی از غنی ترین موزه های دنیاست و سالانه میلیونها نفر از آن دیدن می کنند . موزه ملی هرمیتاژ بیش از سه میلیون اثر هنری مربوط به دوران مختلف را در خود جای داده و در معرض نمایش گذارده است .

و شاید برایتان بسیار باورنکردنی باشد اگر بگوییم برای بازدید دقیق و کامل از همه جزئیات آن ، حدودا به یک سال زمان نیاز خواهید داشت .  بنابراین بهتر است با تورهای گردشگری همراه شوید و یا از یک راهنما کمک بگیرید .